מחיר קודן לדלת כניסה

התקנת קודן לדלת כניסה לבית

כיום מתקינים בבתים ועסקים רבים קודן לדלת כניסה במטרה להעלות את רמת הבקרה, האבטחה והמיגון של המקום, תוך מניעת כניסה של גורמים זרים ולא מורשים. במאמר הבא יוסבר על התקנת קודן בדלת כניסה לבית, למשרד ולבניין.

מה זה קודן ומדוע הוא כה נפוץ

קודן בכניסה של בית הינו מכשיר הפועל על מתח חשמלי נמוך, המחובר לדלת הכניסה של המבנה ופותח אותה בעזרת מנגנון חשמלי. פתיחת הדלת מותנית בישום דרישות הקודן, בין אם על ידי הקשת קוד, העברת תג או כרטיס קרבה, או באמצעים ביומטריים שונים כמו זיהוי טביעת אצבע.

הביקוש ההולך וגובר להתקנת קודן בדלתות כניסה (בית פרטי, בית עסק, בניין משרדים או בית דירות), נובע מהיותו אמצעי בקרה נוח ויעיל עם רמה גבוהה של שליטה בנכנסים למתחם פרטי. בתור שכזה, הקודן מספק למבנה עוד שכבת הגנה ואבטחה יעילה. יש לציין כי באופן עקרוני קודן מתאים כמעט לכל סוג של דלת כניסה, בין אם מדובר על דלתות הזזה, דלתות ציר, דלתות זכוכית, דלתות אוטומטיות וכדומה.

סוגים שונים של קודנים

בשוק ניתן למצוא סוגים שונים של קודנים לדלתות כניסה, שכל אחד מהם מבוסס על טכנולוגיה שונה ואשר חלקם משלבים במכשיר אחד סוגים שונים של טכנולוגיית בקרה. בין היתר ניתן למצוא כיום  את הסוגים הבאים של קודנים לדלתות כניסה:

  • לוח מקשים- הסוג הנפוץ ביותר הינו קודן עם לוח מקשים, שבו יש להקיש רצף נכון של מספרים, לרוב בין ארבע עד שש ספרות. יש קודנים המסוגלים לזכור כמות גדולה של רצפי קוד עד מאות קודים ויותר.
  • כרטיס קירבה- קודן עם כרטיס או תג קירבה פועל באמצעות חיישנים שמזהים את הכרטיס וגורמים לפתיחת הדלת. בקודנים אלו נעשה שימוש בכל המשק, בייחוד במגזר העסקי ובמקומות בהם רוצים שהכניסה תהיה רק בידי גורמים מורשים. הם מבוקשים ונפוצים בהיותם מאפשרים כניסה למבנה ללא צורך בזכירת קוד.
  • קודן אנטי ונדלי – קודנים עם מבנה מוצק ומסיבי המונעים אפשרות של גרימת נזק מכוונת וכן מציגים רמה גבוהה של עמידות בפני פגעי מזג האוויר. בתור שכאלו הם מאוד מבוקשים לשימוש חיצוני. לרוב מדובר בקודנים ממתכת יצוקה שיש להם מקשים חרוטים עמידים.
  • קודן טביעת אצבע – מכונה גם קודן ביומטרי. זהו מוצר מתקדם המספק בקרת כניסה על ידי זיהוי של טביעות האצבע, מה שמבטיח כניסה של גורמים מורשים בלבד. כמו כן, הוא חוסך את הצורך לזכור קוד ומונע בעיות במקרים של אובדן כרטיס.

מחיר התקנת קודן בדלת כניסה

חשוב להבין כי מחיר קודן לדלת כניסה אינו אחיד והוא נע בין מאות לאלפי שקלים. בין היתר, המחיר של הקודן מושפע מהחומר ממנו הוא עשוי ומהטכנולוגיה שלו. אי לכך, יש הבדל במחיר של קודן עשוי מפלסטיק שמתאים יותר להתקנה פנימית ונחשב לפחות עמיד, לבין קודן עשוי ממתכת יצוקה אנטי ונדלי שמתאים לשימוש חיצוני ולרוב מציג עמידות ארוכת שנים.

כאמור, המחיר של קודן מושפע מהטכנולוגיה שעליה הוא מבוסס, כך שלרוב קודן עם כרטיס קרבה יהיה יותר זול מקודן ביומטרי המזהה טביעות אצבע. בנוסף, ככול שמדובר בקודן יותר מתקדם עם יותר פונקציות וזיכרון יותר גדול כך מחירו יעלה בהתאם.

עלות ההתקנה של קודן מושפעת מנקודות התשתית שקיימות עבורו ונקודות הספק הנדרשות עבורו. לכן יש הבדל  בעלות התקנה בבניין שכבר יש בו תשתיות להתקנה של קודן, לבין בניין שאין בו תשתיות כאלו. יש לציין כי תשתיות של קודן זהות בין מרבית המכשירים, כך שאם רוצים להחליף קודן ישן בחדש לרוב לא יהיה צורך להחליף את התשתיות שלו.

דגמי קודן מומלצים לדלת כניסה

כאמור, השוק מציע מגוון רחב של דגמי קודן לדלת כניסה לבניינים ובתים ולחללים פנימיים. בחברת אב-גד מציעים לכם מבחר מתקדם של דגמי קודן לדלתות כניסה עם טכנולוגיות שונות, ומציעים עבור קודן לדלת כניסה לבניין מחיר כדאי במיוחד. החברה מציעה בין היתר:

  • קודן אנטי ונדלי- קודן לדלת כניסה לבניין יצוק ממתכת מסיבית, מוגן מפני פגיעות ונדליזם, שיש לו מקשים מוארים בגוון כחול נוחים לשימוש. הוא מתאים להתקנה חיצונית או פנימית ופועל עם הקשה של קוד בן ארבע או שש ספרות. המכשיר מתאים לעד אלף משתמשים שלכל אחד מהם יש קוד שונה. קודן זה יכול לשמש עבור נעילה של דלתות כניסה בבתים, לדלתות הזזה ותריסי גלילה.
  • קודן בלוטוס ביומטרי טביעת אצבע אנטי ונדל- קודן ביומטרי מעולה לכניסת מורשים בלבד, שפותח את הדלת על ידי טביעת אצבע, ובמידת הצורך גם על ידי תגית קרבה או קוד. מדובר בקודן המתאים גם להתקנה חיצונית, שעשוי מיציקה מסיבית של מתכת, בעל חיישן סריקה עם רמה גבוהה של רזולוציה ועם זיכרון של מאתיים טביעות אצבע ושל אלף תגי קרבה.
  • קודן דלת קירבה להתקנה פנימית – קודן קומפקטי ומעוצב לבקרת כניסה שמופעל על ידי מנוע חשמלי עם תגית קרבה, או על ידי הקשת קוד בן ארבע עד שש ספרות. הוא מעולה לשימוש לדלת כניסה למשרד בתוך בניין, לחדרים פנימיים או מחסן, וכן עבור נעילה של מכונות צילום, מכונות מזון ועוד. לקודן יש מקשים נוחים ועמידים והוא כולל גם אפשרות לפתיחה ידנית למי שיוצא מהחדר.
  • קודן כרטיס קרבה – קודן להתקנה חיצונית או פנימית שקורא תגי וכרטיסי קרבה, המתאים לבקרות כניסה ממוחשבות. יש לו חיישן סריקה רגיש במיוחד וזיכרון של עד אלף כרטיסי או תגי קרבה.

להזמנת קודן לדלת כניסה לבית או לבניין, המותאם באופן מלא לנתוני וצרכי המקום, ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם חברת אב-גד בטלפון 6816767- 03.

תפריט נגישות