מה זה מצבר פריקה עמוקה

מצבר פריקה עמוקה – מאפיינים, יתרונות, שימושים, בחירה ועוד

המצבר שלכם נגמר ואתם זקוקים לחדש? אמרו לכם שכדאי לקנות מצבר פריקה עמוקה ואתם לא ממש מבינים במה מדובר? רוצים לדעת מה זה מצבר פריקה עמוקה? אז כדאי לכם להמשיך לקרוא את המאמר הבא, המציג סקירה כללית של מצברים כאלו לרבות מאפיינים, הבדלים ויתרונות על פני מצברים רגילים, שימושים בסוג זה של מצברים, וכן בחירה ותחזוקה נכונה של מצברי פריקה עמוקה.

מה זה מצבר פריקה עמוקה, ממה הוא שונה ממצבר רגיל ומהם היתרונות שלו

מצברים פריקה עמוקה המכונים גם מצברי התנעה, הינם מצברים כבדים מהרגיל שמורכבים מלוחות עמידים של מתכת ברמה גבוהה של צפיפות, שיש בהם כמות מרובה של חומר פעיל. ייחודו של מצבר פריקה עמוקה ניכר ביכולת של טעינה מחודשת, וכן ביכולת לספק זרם גבוה יותר ממצבר רגיל. כך, בעוד שבמצבר רגיל מסופק רק לזמן קצר הזרם, מצבר פריקה עמוקה יכול לספקו לאורך זמן. ושלא כמו מצבר רגיל עם פריקה מהירה של עד חמישים אחוז מהמתח, מצבר עם פריקה עמוקה (כפי ששמו מעיד עליו) יכול לבצע בבטחה פריקה של שבעים אחוז.

במצבר רגיל יש חומצה נוזלית, ואילו במצבר פריקה עמוקה יש חומצת ג’ל המבוססת על טכנולוגיית AGM . הג’ל עוטף את רכיבי המצבר ותורם להגברת עמידותו. בנוסף, יש הבדל בין מבנה של מצבר רגיל לעומת מצבר פריקה עמוקה. מעבר לכך, מצברי פריקה עמוקה הינם מצברים אטומים, אשר שלא כמו מצברים רגילים אינם פולטים גזים, בתור שכאלו הם נחשבים למצברי בטוחים לשימוש וידידותיים לסביבה.

שימושים במצברי פריקה עמוקה ובחירה נכונה שלהם

מצבר פריקה עמוקה נחשב לחזק ועמיד מאוד. ומכיוון שמדובר בסוג עמיד במיוחד של מצברים נעשה בהם שימוש במערכות אל פסק ובמערכות סולאריות. אכן, מצברי פריקה עמוקה מאפשרים צבירה של אנרגיה, עם יכולת לספק חשמל גם בשעות החשיכה או בימים מעוננים.

אם גם אתם מבקשים לקנות מצבר פריקה עמוקה, כדאי שתדעו שבימינו מצברים אלו מיוצרים על ידי חברות רבות וכל חברה מספקת מוצרים באיכות שונה. אי לכך, כדי באמת לזכות במוצר איכותי, חזק ועמיד חשוב לבחור במצבר של יצרנית מוכרת ומומלצת. כמו כן, ההבדלים בין מצברי פריקה עמוקה ניכרים במחירים, שלרוב משקפים את איכותם ובדרך כלל מצדיקים את ההשקעה בהם.

בנוסף, יש להבין כי כל כלי רכב או מכונה דורשים כמות שונה של חשמל, ולכן גם המצברים מוצעים בשוק בעוצמות שונות. לכן מתוך המגוון יש לבחור במצבר בהתאם לכמות חשמל שנדרשת לרכב או למכונה. בחירה לא נכונה של עוצמת מצבר יכולה לפגוע ברכב או במכונה ולפגום במערכת החשמל שלהם.

תחזוקה נכונה של מצברי פריקה עמוקה

בכדי לשמור על תפקודו ואורך חייו של מצבר פריקה עמוקה חשוב לתחזקו כמו שצריך. התחזוקה מורכבת מפעולות שיש לבצע כל מספר חודשים, התורמות להארכת חיי המצבר ומונעות בו תקלות. בין היתר, תחזוקה מצבר פריקה עמוקה מורכבת מהפעולות הבאות:

  • בחינה חיצונית של המצבר ובדיקה שאין בארגז שלו סדקים. כמו כן יש לבחון שחיבורי המצבר נקיים מחלודה ולכלוך, ואם התגלה לכלוך יש לנקותו בזהירות ובעדינות עם מטלית לחה.
  • מצברים רצוי למקם באזור מאוורר.
  • יש לבדוק בזהירות וללא מגע של ידיים חשופות שהמצבר אינו דולף ושלא יוצאת ממנו חומצה.
  • חשוב לחזק את חיבורי המצבר, בדגש על חיבורי קטבים, ולבחון שהכבלים של המצבר תקינים ולא פגומים.
  • חשוב לשמור במצבר על רמת טעינה מלאה ואסור לרוקן לגמרי את המצבר, מה שיכול לקצר את חייו באופן ניכר.

להזמנת מצברי פריקה עמוקה ולקבלת עוד מידע, המלצות וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם חברת אב-גד בטלפון 6816767- 03.

תפריט נגישות